Bombastické ořechové válečky ke kávičce
Vynikající těsto se zakysanou smetanou, ze kterého často připravuji tyto válečky nebo malé šneky. Těsto je poněkud tenčí, proto válečky při pečení na plechu příliš nenabyly na objemu. Pokud však nakrájíte silnější plátky, vzniknou krásně vysoké komíny.
Suroviny
- 250 g hladké mouky
- 30 g moučkového cukru
- 150 g másla
- 2 lžíce zakysané smetany
Náplň:
- 200 g mletých ořechů
- 40 g krupicového cukru
- 1 balíček vanilkového cukru
- 150 ml mléka
Postup přípravy
1. Ze všech surovin na těsto vypracujte hladkou kouli. Tu rozdělte na dvě poloviny a každou vyválejte na tenký plát.
2. Připravte náplň: ohřejte mléko a zalijte jím ořechy smíchané s cukrem a vanilkovým cukrem.
3. Pláty potřete hotovou náplní, srolujte do válečků a zabalte do pečicího papíru. Dejte do mrazáku na 20 minut ztuhnout, poté nakrájejte na plátky a rozložte je na plech s pečicím papírem.
4. Pečte v předehřáté troubě na 180 °C asi 20 minut, sledujte, aby válečky nezačaly příliš hnědnout.
